Klub mladých diváků

Home / Aktivity školy / Klub mladých diváků

Pojď s námi do divadla s Klubem mladých diváků 2016/2017

Také v letošním školním roce 2016/2017 bude na naší škole pracovat KMD (klub mladých diváků). Členové klubu se mohou seznámit prostřednictvím kvalitních představení se všemi oblastmi profesionálního umění.

Vede: Ing. Anna Eichlerová, Mgr. Valdemara Kubíková

Navštívíme: různá divadelní představení

Kdy: všední den v odpoledních hodinách (většinou místo odpoledního vyučování)

Požadovky: společenské chování , vhodné oblečení

členský poplatek: 430 Kč (tzn. celková částka za všechna 4 představení)

vstupenky: dotovány z rozpočtu Hlavního města Praha.

 

Klub mladých diváků Vás zve na představení:

BIOGRAF (Cirk La Putyka) / M. Zákostelecký, J. Kohout, K. F. Tománek

Kdy:  v úterý dne 25. 04. 2017

Sraz ve 13:00 hod. v hale školy – návrat cca 17:00 hod.
Kde: JATKA 78, Jateční 1530/33, 170 00 Praha 7

BIOGRAF – Marek Zákostelecký, Jiří Kohout, Karel František Tománek
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků s překvapením na konci.

Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků – to je základ našeho příběhu, kterým vás provede někdo, kdo svůj biograf neopustil do dnešních časů. Trochu ředitel, trochu trhač lístků, trochu promítač, trochu prodavač popcornu, ale hlavně starý známý dnes už zapomenutých hrdinů stříbrného plátna – velkých, malých, neviditelných, vynalézavých, něžných i strašidelných. Jejich společné příběhy doprovodí klavírista, tak jako za dob němých filmů.
Biograf je určen milovníkům biografů všech věkových kategorií. A je zcela nehořlavý!
Pozor na konci vás čeká překvapení!!!

Hrají: Jiří Kohout, Jan Čtvrtník                Režie: Marek Zákostelecký

Příjemný kulturní zážitek přeje Ing. Anna Eichlerová a Mgr. Valdemara Kubíková

 

Jaká představení už jsme shlédli?

JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM (Indigo Company) / Oscar Wilde

Kdy:  v čtvrtek dne 30. 03. 2017
Sraz ve 13:00 hod. v hale školy – návrat cca 17:00 hod.

Kde: DIVADLO POD PALMOVKOU, Zenklova 34 , 180 00 Praha 8 
JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM – Oscar Wilde „Milý příteli, pokud nemáš rád pozéry, koho vlastně můžeš mít rád?“ Jsme důvtipní. Jsme seriózní. Jsme dobře vychovaní. Jsme elegantní. Někdy ale, když se nikdo nedívá, vášnivě jíme, chodíme v ponožkách a věříme na osud. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. „Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip?“ Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu. INDIGO COMPANY je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která se zabývá produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice.

Hrají: Radek Zima, Michael Vykus / Ondřej Ruml, Lilian Sarah Fischerová, Jana Trojanová, Simona Vrbická, Stanislava Jachnická / Dana Morávková, Miroslav Dvořák, Viktor Zavadil Režie: Hana Marvanová
Příjemný kulturní zážitek přeje Ing. Anna Eichlerová a Mgr. Valdemara Kubíková

POPRASK NA LAGUNĚ – Carlo Goldoni
Kdy: ve středu dne 07. 12. 2016 od 15:00 hodin
Kde: STUDIO DVA, Václavské nám. 56, 110 00 Praha
sraz ve 14.00 v hale školy, návrat cca v 18.00 stanice metra Budějovická

Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry? Commedia al dente, piccante, furiosa!

Hrají: Eva Holubová, Jana Krausová, Bob Klepl, Kryštof Hádek, Jana Stryková, Marika Šoposká, Kristýna Fuitová Nováková, Mojmír Maděrič, Václav Jílek, Michal Slaný, Anna Fixová, Roman Štabrňák, Jan Meduna, Jiří Ployhar a Petr Pěknic
Režie: Milan Schejbal

 

LIPANY / Jan Jirků
Kdy: ve středu dne 18. 01. 2017 od 15:00 hodin
Kde: DIVADLO MINOR , Vodičkova 6 , 110 00 Praha 1
sraz ve 14.00 v hale školy, návrat cca v 17.30 stanice metra Budějovická

LIPANY – Jan Jirků Dobrodružný příběh opravdového husity, který Vám bude vyprávět o svém životě – o životě Božího bojovníka. O tom, co zažil, čemu věřil, za co bojoval a koho miloval. A jak nakonec našel Království nebeské v očích své milé.

Loutkově-činoherní projekt, v němž se rozhoří jedna z posledních husitských bitev. Za minulého režimu přehnaně adorovaná doba husitství ožije v dobrodružném příběhu opravdového husity Jana Tlamky a jeho milé Marie, doplněném o odlehčený výklad dvou postav historiků vysvětlujících dobový kontext. Jaký byl život „Božího bojovníka“? O tom vám bude vyprávět hrdina Jan Tlamka…

Hrají: Ondřej Nosálek, Radka Pavlovčinová, Václav Jelínek, Karel Kratochvíl, Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil, Luboš Nohavica, Martin Švec Režie: Jan Jirků

 

MIKULÁŠOVY PATÁLIE (Kašpar) / René Goscinny

Kdy: v pondělí dne 25. 04. 2016 od 15:00 hodin
sraz v 14.00 v hale školy, návrat cca v 17.00 stanice metra Budějovická
Kde: DIVADLO V DLOUHÉ, Dlouhá 39 , 110 00 Praha 1
První uvedení legendárních francouzských příběhů na českém jevišti Divadelním spolkem Kašpar! Divadelní adaptace známých příběhů ze života malého Mikuláše a jeho povedených kamarádů.

Takže se připravte – již brzy zazvoní a do školních lavic zasednou vedle Mikuláše i Celestýn, Vendelín, Albín, Augustýn a Viktorín. Chybět nebude ani paní učitelka, maminka, pan Polívka nebo třeba strážník…

Hrají: Matouš Ruml, Petr Lněnička, Lukáš Jůza, Václav Jakoubek/Aleš Petráš, Zdeněk Charvát, Marek Němec/Martin Hofman, Milena Steinmasslová, Pavel Lagner

Režie: Filip Nuckolls

V+W REVUE – Jiří Janků, Petr Svojtka

Kdy: : v středa dne 30. 03. 2016 od 15:00 hodin
sraz v 14.00 v hale školy, návrat cca v 18.00 stanice metra Budějovická

Kde: DIVADLO ABC, Vodičkova 28 , 110 00 Praha 1

Hudební revue, připomínající slavnou éru Osvobozeného divadla a předválečnou spolupráci jeho dvou legendárních protagonistů Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

V roce 2015 uplyne 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, rozhodli se připravit hudební komedii, ve které se pokusí zmapovat předválečnou spolupráci této legendární dvojice. To vše se odehraje formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.

Hrají: Veronika Gajerová, Barbora Janatková, Veronika Janků, Lucie Pernetová, Veronika Svojtková, Hanuš Bor, Vasil Fridrich, Pavel Juřica, Zbigniew Kalina, Radim Kalvoda, Roman Říčař Režie: Petr Svojtka

 

Věštkyně, vraždy a jasnovidci Divadlo Rokoko

Karel Čapek / Arnošt Goldflam
Kde: DIVADLO ROKOKO, Václavské nám. 38 , Praha l

Česká premiéra svérázné adaptace Čapkových povídek. Magické příběhy s tajemstvím někdy až hororovým, jindy úsměvným, trochu detektivní, trochu legrační, trochu nostalgické.

Osobitý dramatik a režisér Arnošt Goldflam zpracovává ve svém novém projektu několik impulzů z Povídek z jedné i druhé kapsy. Přináší trochu nečekaný a nevšední pohled na spisovatele, jehož jsme si zvykli vnímat spíše jako moudrého klasika, glosátora veřejného dění a autora Hovorů s T. G. M. Věštkyně, vraždy a jasnovidci jsou magické příběhy s tajemstvími někdy až hororovými, jindy úsměvnými, trochu detektivní, trochu legrační, trochu posmutnělé, ale všechny směřující k jediné otázce: Co je ve skutečnosti dobro a co zlo? Umíme to rozpoznat? Umíme s těmito pojmy zacházet, ne v teoretické rovině, ale ve skutečném, reálném světě, kde nic není tak černobílé, jak se na první pohled zdá, nic není úplně jednoznačné a nic úplně vysvětlitelné? Je vina skutečnou vinou a je trest vždy nutný a úměrný provinění? Otázky, které od dob, kdy je položil Karel Čapek, neztratily nic na své aktuálnosti. Inscenace navazuje na celou řadu představení inspirovaných velkou českou literaturou.


Divadlo V Celetné – PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ ANEB POZOR ZLÝ PES!!!

Sherlock Holmes znovu v akci! Dr. Watson také!!!
Hororově – detektivní komedie, jakou jste ještě neviděli!

Námětem se stal proslulý detektivní román Artura Conana Doylea. Legendární
Sherlock Holmes a jeho nerozlučný druh doktor Watson, se tu objeví v
situacích, které byste však v knižní předloze hledali marně.

Hrají: Radim Kalvoda, Hynek Čermák, Josef Zýka, Jiří Král, Jiří Štrébl,Tomáš Karger, Anna Hrnečková a Marek Ronec.
Režie: P. Svojtka

 

Divadlo ABC – ČESKÉ VÁNOCE

Celé představení je zasazeno do časově zmateného klubíčka, které začíná ve staročeské hospodě, kde se najednou objeví anděl a zvěstuje lidem narození Ježíška. Kulisy vytvářejí malebnou atmosféru vyhřáté světnice hospody, ve které se sešli hlavní představitelé lidových řemesel. V čele se starostou a svéráznou paní starostovou jsou přítomni i mlynář se ševcem, švadlenkou, hospodským, kovářem a pastýřem, který přišel všem povědět o té záři na obloze. Celou hrou prolíná roztomilé hašteření průvodců, anděla s čertem.

V inscenaci nejde jen o zvěstování narození Božího syna, ale i o zkoumání paradoxů, které tato skutečnost nese, je-li zasazena do českého prostředí. Vše se nese v duchu velké nadsázky a příběh přináší nečekané a paradoxní situace. Jinými slovy, vedle oblíbených i méně známých koled a atmosféry plné vánoční nostalgie i komických situací a dialogů, které ukázaly, jak to asi mohlo vypadat, když do nejmenované vsi kdesi v České kotlině dorazila zpráva o narození spasitele. Toto poněkud bizarní spojení nás dojalo a současně i pobavilo. Zpěv herců nás pohladil po duši stejně jako úsměvné dialogy, neustávající glosování čerta s andělem i originální hudební provedení. Díky hudebnímu provedení byla radost se na scénu nejen dívat, ale i slastně poslouchat kouzelné tóny ne příliš známých vánočních koled.

Hrají: pastýř Hanuš Bor, čert Vasil Fridrich, anděl (alt.) Dana Batulková/ Eva Nádaždyová, starosta Zdeněk Velen,starostová Veronika Janků, hospodský Jaroslav Slánský,Manča Kateřina Lojdová, Fanča (alt.) Svatava Milková/ Lucie Pernetová, Anča Lenka Zbranková, Franta Lukáš Jurek,Tomek Martin Písařík, Janek Jiří Hána