Vítězství v okresním kole dějepisné olympiády

V pondělí 16. ledna proběhlo v Domě dětí a mládeže Jižní město okresní kolo dějepisné olympiády, kde změřilo své síly 32 reprezentantů základních škol a gymnázií z Prahy 4. Různorodě pojaté otázky letošního ročníku prověřovaly znalosti týkající se Marie Terezie a dalších Habsburků žijících v 18. století.

Za naši školu vyrazili soutěžit Jan Plašil (8. A) a Antonín Indruch s Mirkem Knoblochem (oba z 9. A). Ve velké konkurenci se vůbec neztratili a díky zisku více než 60 bodů ze 100 možných se všichni tři zařadili mezi úspěšné řešitele. Obrovským úspěchem je zejména dvojnásobné umístění na stupních vítězů. Antonín Indruch nasbíral 79 bodů a skončil třetí, Miroslav Knobloch získal 83 bodů a stal se tak absolutním vítězem! Všem zmiňovaným děkujeme za vzornou reprezentace naší školy a dvěma nejlepším přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které proběhne 20. března.