1. místo na Praze 4, 4. místo v celé Praze – úspěch našich holek v přehazované

Postoupili jsme do další fáze v přehazované!

16.5 se na ZŠ Jitřní uskutečnila meziškolní soutěž v přehazované v kategorii dívek 6. a 7. tříd. Naše družstvo v konkurenci 5 škol obsadilo pěkné druhé místo, čímž si zajistilo právo startu v turnaji pro celou Prahu 4. Po vlažnějším rozjezdu se naše výkony zápas od zápasu zlepšovaly, až vše vygradovalo napínavou bitvou o postup se ZŠ u Krčského lesa, kterou jsme vyhráli až v tie breaku. Rád bych poděkoval všem aktérkám za vzornou reprezentaci školy a také bych vyzdvihl perfektní organizaci celé akce v podání Kamila Janouškovce z DDM Praha 4 a v neposlední řadě i všem soupeřkám, díky kterým jsme s děvčaty strávili příjemné sportovní dopoledne.

Družstvo reprezentovaly: Tereza Kučerová, Tereza Čespivová (6.A), Sára Hnízdová, Eliška Mikynová (6.C), Hana Petrusová, Vanda Velíková (7.A), Adéla Jílková, Nikola Pohůnková, Valerie Reifová, Tereza Riedlová, Karolína Vyšatová, Michaela Želízková (7.B).

Výsledky:

ZŠ Ohradní: ZŠ Filosofská: 0:2
ZŠ Jitřní: ZŠ Ohradní: 1:2
ZŠ Ohradní: ZŠ Kunratice: 2:0
ZŠ Ohradní: U Krčského lesa: 2:1

Ovládli jsme celou Prahu 4!

V pondělí 4.6 se naše žákyně 6. a 7. tříd zúčastnily turnaje v přehazované a v konkurenci nejlepších škol na Praze 4 si vedly famózně. Ve skupině nás čekal nejprve boj s domácí ZŠ Na Chodovci, který jsme dotáhli do vítězného konce a plni odhodlání jsme vyšli vstříc sestrovražednému souboji s GEKOMem, který sídlí ve stejné ulici jako my. Tento souboj jsme bohužel prohráli 0:2 na sety a s napětím jsme očekávaly výsledek vzájemného utkání mezi našimi soupeři ve skupině, který rozhodoval o našem případném postupu do semifinále turnaje. Po velkém boji zvítězil v tie breaku GEKOM (k naší velké radosti) a posunul nás do vyřazovací části s vítězem druhé skupiny, kterým byla ZŠ Filosofská. Z klání s touto školou měly děvčata pramalou radost, poněvadž v předcházejícím turnaji nás porazila s přehledem 2:0 a bylo zjevné, že psychika byla na jejich straně. Po prvním setu, který jsme těsně prohráli, se nám však začalo dařit více a po fantastickém obratu jsme soupeře doslova udolali v tie breaku a zajistili si tak překvapivé finále proti GEKOMu, kterému jsme měli, stejně jako předtím Filosofské, co vracet. Holky, patřičně nahecované vidinou úspěchu a další možné absence ve škole, začaly velmi zostra. Jelikož se podařilo eliminovat zbraně, kterými nám soupeř porazil v prvním utkání, a naopak jsme byli schopni diktovat tempo utkání. První set byl doslova thriller a přetahovaná o každý míč a až za stavu 20:21 (hraje se do 15!) se nám podařilo urvat potřebný dvoubodový rozdíl a získat sadu pro sebe. Druhý set už jsme fungovali jako dobře namazaný stroj a zvítězili 15:?, takže jsme se stali vítězi celé Prahy 4! Ve čtvrtek 7.6 nás čeká klání mezi školami z celé Prahy a věříme, že se ani tam neztratíme!

Děvčata v přehazce přivezla z Prahy bramboru

Výborným výsledkem zakončily reprezentantky 6. a 7. tříd úspěšné tažení v přehazované. Po vítězství na Praze 4 jsme vyrazili na celopražské kolo a v konkurenci 11 nejúspěšnějších škol jsme obsadili konečné 4. místo! V základní skupině jsme postupně porazili ZŠ Tusarovu a ZŠ Donovalskou, až byla nad naše síly ZŠ Kuncova. Ve čtvrtfinále jsme po velkém boji porazili ZŠ Pod Marjánkou a získali vstupenku do bojů o medaile. Zde naše naděje na finále překazila již podruhé ZŠ Kuncova a v souboji o bronz byla nad naše síly ZŠ Veronské náměstí. Děvčata předvedla výborné výkony a zaslouží si velkou pochvalu.