Akademický klub v Jizerkách

Ve dnech 17. – 20. června se konal výjezd akademického klubu. Program byl velmi rozmanitý. Nezanedbali jsme ani turistiku ( za odpoledne 17 km) ani technické zajímavosti ( výroba hraček Detoa, Protržená přehrada Desná, Přehradní nádrž Josefův důl). Akce byla super a již jsme zamluvili příští rok.

Hned po příjezdu na Smržovku jsme byli zaskočeni deštěm a velkou zimou. První technický problém k řešení vyvstal při hlášení ve vlaku Smržovka – Josefův Důl „Vlak jede bez průvodčího, použijte jízdenkový automat“. Ovšem ten nebral bankovky, nedělal hromadné jízdné a naše trasa byla 4 km. Složitá situace. Ráno jsme vstávali do slunečného dne a po obědě vyrazili po Jizerských horách. Naším cílem byla Protržená přehrada Desná. Technická památka je zrekonstruovaná jako přírodní muzeum této zkázy. Druhý den jsme dopoledne navštívili největší závod na výrobu dřevěných hraček v ČR Detoa, kde jsme viděli celý cyklus výroby od kousku dřeva až po krtečka. Pak jsme pokračovali vlakem a následně 8 km na hráz Vodní nádrže Josefův Důl. Měli jsme to štěstí se podívat i přímo do této hráze. Zvláštní pocit být obklopeni slupkou betonu a nad sebou mít 40 m vody. Večer proběhla soutěž ve vaření bramborové polévky. Před vedrem jsme utíkali do chaty, kde byl krásný chládek a s paní Borovičkovou jsme měli zajímavé programy. Zájezd jsme zakončili večerní ( spíše noční) procházkou po Tanvaldském Špičáku. Nikomu se domů moc nechtělo a těšíme se na další výjezd s touto partou kamarádů.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím