Akademický klub byl v Čestlicích bez plavek

Akademický klub byl v Čestlicích bez plavek

Dne 25.10. se vydal akademický klub naší školy do Aquaparku v Čestlicích. Plavky jsme ovšem nepotřebovali. Šli jsme se podívat do technického zázemí tohoto obrovského vodního světa.

K dopravě jsme využili autobus, který sváží návštěvníky do vodního světa. U pokladny si nás převzal vedoucí technického zázemí a hned jsme šli do kotelny. Voda se ohřívá v kotlích na plyn. K ohřátí vody je potřeba obrovské množství energie. Celý vodní park je napojený na elektrickou rozvodnou síť, ale má i své vlastní generátory, které vyrábí další potřebnou elektřinu. V podzemí je všude spousta odizolovaných trubek a potrubí. Obrovský labyrint. Bez průvodce by se dalo snadno zabloudit. Vodu čistí obrovské vodní filtry, které samy vypadají jako velké bazény. Kontrola čistoty vody probíhá automaticky a následně je upravována pomocí plynného chlóru. Zajímalo nás, jak se dělá umělé vlnobití. Byli jsme překvapeni jednoduchostí tohoto zařízení. Je to vlastně obrovský kompresor, který v rázech fouká na hladinu vody a tím vznikají vlny (foto se žlutým zařízením v pozadí). Super akce!!!

Kdo má rád techniku, může se již těšit do Světa techniky v Ostravě.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím