Exkurze do Podolské vodárny

Pátek před podzimními prázdninami jsme s našimi osmáky navštívily Podolskou vodárnu. V rámci exkurze jsme se dozvěděli zajímavosti o koloběhu vody v přírodě, jak se připravuje pitná voda či jak se zpracovává voda znečištěná. Exkurze měla dvě zajímavé části. Přednášku zaměřenou na povídání o vodě a její cestě z přírody k člověku a zpět a část praktickou, při které studenti vyplňovali pracovní listy v Muzeu pražského vodárenství.
Po cestě zpět do školy jsme se ještě s žáky 8.A byli podívat u známé budovy Vršovického vodojemu od významného českého architekta Jana Kotěry.
Tímto bych ráda poděkovala studentům za velmi příjemně strávené páteční dopoledne.