Akademický klub v Bubenči

Akademický klub v Bubenči

Akademický klub v neděli 18.11. za mrazivého rána vyrazil na krátkou vycházku, jejímž cíle byla Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči. Ta je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 jako poslední článek systematické stokové sítě v Praze.
K čištění většiny odpadních vod města Prahy sloužila až do roku 1967, kdy byla nedaleko na Císařském ostrově uvedena do provozu Ústřední čistírna odpadních vod.

Celou prohlídku jsme strávili v podzemí, kde jsme se také moc neohřáli. Prostory trošku tajuplné, ale nikdo z nás se nebál.

Některá zařízení jsou dokonce dodnes funkční. Škoda, že kotle a parní stroj, který byl dříve hlavní jednotkou pohonu čističky, nebyl v provozu. Kdo by toto obrovské zařízení chtěl vidět, pak na Mikuláše 1. a 2. 12. může do tohoto neobvyklého muzea na břehu Vltavy zajít.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím