Akademický klub v Českém rozhlase

Akademický klub v Českém rozhlase

15.1. navštívil akademický klub Český rozhlas na Vinohradské ulici. Ještě před vstupem do budovy jsme měli možnost sledovat za oknem živé vysílání Radio Wave , které je koncipováno jako rádio pro „mladě smýšlející posluchače“. Moderátoři nám přes okno od mikrofonů zamávali.

Naše prohlídka začala v zasedačce malého muzea , kde jsme byli seznámeni s historií.

V krátkém dobovém filmu nám byl připomenutý historický význam rádia, ze kterého v minulosti byli svoláváni Češi k pomoci národu. Pražské povstání 1945 a srpen 1968.

Pak jsme se svezli překlápěcím dřevěným výtahem, který se nazývá páternoster. Funkčních je jich jen 8 v ČR. Poté jsme prošli novou budovou, kde jsou vysílací studia a do jednoho studia se i podívali.

Velkou zajímavostí bylo, že část budovy, ve které jsou studia je postavena na pružinách, protože pod budovou jezdí metro a jím způsobené vibrace by rušily vysílání.

Na konec nám byla nabídnuta možnost nahrání ve studiu. Tedy předáme toto dramatickému kroužku, kde si jistě nějakou hru připraví a v rádiu ji pak budou moci i natočit.

Tato parádní akce měla jen jeden jediný háček. Nemohli jsme s sebou vzít bohužel členy AK mladší 12 let. ČRo má přísné pravidlo pro návštěvníky, které jsme museli dodržet. Na příští akci už zase určitě půjdou s námi:-)

Mgr. Zdeněk Dvořák

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím