Akademický klub v zemědělském muzeu

Akademický klub v zemědělském muzeu

Dne 3.3.2019 vyrazila  část Akademického klubu naší školy do Zemědělského muzea v Praze na Letné. Muzeum je opravené a pyšní se dobrou pověstí. Nikdo z nás  zde ovšem nikdy nebyl, tak jsem se těšili, co nás čeká. A byli jsme velmi mile překvapeni.

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zatímco přízemí je určeno milovníkům zemědělské techniky (expozice Jede traktor), první patro nabízí pohled na přírodní zdroje, díky kterým si člověk od počátku zajišťoval sběrem a lovem obživu (expozice Myslivost a Rybářství). Druhé patro prezentuje zemědělství jako jeden z největších objevů lidstva (expozice Zemědělství, Voda v krajině). Třetí patro je věnováno stravování (expozice Gastronomie). Vše je završeno expozicí Život na střešní zahradě muzea. A žije i muzejní dvorek, kde najdete kozy, slepice, králíky, holuby a další domácí zvířata.

Zapojili jsme se do hry „ProŽito“, kde jsme vytvořili 3 „pátrací týmy“. Leták, kde bylo 8 otázek, začal dost neobvykle. Byl přeložen a zavázán provázkem, který bylo třeba nepřetrhnout a rozvázat. Byl to pěkný hlavolam, u kterého jsme se někteří zapotili. Hra nás provedla celým muzeem a po 2 hodinách jsme ještě neměli vše zodpovězeno.

Akce byla super. Již se těšíme na další. Vyrazíme do Kutné Hory, to ovšem bude na celý den.

Mgr. Zdeněk Dvořák

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím