Sazka Olympijský víceboj

Home / Aktivity školy / Sazka Olympijský víceboj

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ aneb Česko sportuje a Ohradní též 🙂

Český olympijský výbor a Sazka spojily síly a ve snaze přitáhnout děti ke sportu, jako k součásti zdravého životního stylu, vznikl projekt pro základní školy, kde nejde o výkony, ale o to, aby se školáci bavili sportem a oblíbili si pohyb.

VIDEO O PROJEKTU

Naše škola se do projektu zapojila. A ještě ke všemu se nám podařilo získat sportovní vybavení v hodnotě 5000,- Kč, protože jsme byli mezi prvními  35 registrovanými školami v Praze!!!

O co šlo?

Žáci 1. – 9. tříd   plnli  v rámci TV 8 měřitelných disciplín.

Disciplíny:

• hluboký předklon (hybnost) – instruktážní VIDEO
  • T-Běh (hbitost) – VIDEO
  • zkrácené sedy-lehy (silová vytrvalost) – VIDEO
  • postoj čápa (rovnováha) – VIDEO
  • sprint 60 m (rychlost) – VIDEO
  • běh na 500 m (1.st.), 1000 m (2.st.) (vytrvalost) – VIDEO
  • skok z místa – 1.st., trojskok snožmo z místa – 2.st. (výbušnost) – VIDEO
  • hod basketbalovým míčem (síla) – VIDEO

Co disciplíny prověřovaly?

•  sportovní schopnosti dětí.

Bylo proto velmi důležité, aby je dítě vyzkoušelo všechny a správným způsobem. Jen tak bylo možné vypracovat pravdivou analýzu, která dítěti pomůže s výběrem sportu.

Abychom postupovali správně, měli jsme  k dispozici všechna instruktážní videa ZDE.

Co byl pro nás největší úkol?

Splnit co nejvíce disciplín s co největším počtem žáků.

Co jsme tím mohli získat?

Nejaktivnější školy navštívila Olympijská hlídka. Kritériem bylo splnění co největšího počtu disciplín co největším počtem žáků.

Kdo je olympijská hlídka?

Naši nejznámější olympionici. Představují se Vám ZDE. To by bylo, mít na Ohradní olympijské vítěze a společně si s nimi zasportovat!

Co žáci za plnění disciplín získali?

• sportovní vysvědčení,
  • tip pro rodiče a děti, na které  sporty a discipliny  má dítě talent.

Vždyť co motivuje děti více, než odhalení jejich silných stránek!

Co se z vysvědčení dozvěděli žáci, rodiče i učitelé?

1) Děti a rodiče, pro které bylo určeno Sportovní vysvědčení 1 a 2

• Ohodnocení silných a slabých stránek dětí.
  • Rozbor 8 fyzických schopností jako je například rychlost, vytrvalost, ohebnost, síla…
  • Děti se také dozvěděly, jak jsou na tom v porovnání se svými vrstevníky.
  • Tipy na trénink – Cviky, které rozvíjejí slabší stránky dětí.
  • Určení pohybového typu (vytrvalostní, rychlostní, silový či koordinační).
  • Doporučení vhodných sportů na míru pro každé dítě spolu s tipy na nejbližší oddíly v okolí školy.

2) Učitelé, pro které je určený Třídní report:

• Souhrn výsledků ze všech 8 disciplín pro všechny žáky třídy.
  • Porovnání výsledků třídy s vrstevníky z jiných škol v České republice.
  • Označení žáků, kteří výrazně vybočují z průměru třídy a zaslouží si speciální pozornost.
  • Tipy na tréninkové cviky podle vyhodnocení slabých stránek třídy.

Sportovní žákovské knížky

Určeny:  pro žáčky 1. až 3. tříd

Obsah:

• mnoho zábavných aktivit a prostřednictvím oblíbeného systému lepení samolepek za splnění úkolu se snažily motivovat děti k pohybu,
  • v tom jim zaručeně pomáhaly oblíbené postavičky Čtyřlístku, které úkoly vysvětlovaly.

Jednotlivé úkoly:

• inspirovány každodenními situacemi a činnostmi, které se dají přeměnit v zábavné pohybové aktivity a hry.
  • významnou roli při plnění některých úkolů hráli také rodiče, kteří dětem v plnění úkolů mohli velmi pomoci.

Samolepky na konci dokumentu si mohli vystřihávat a po splnění úkolu do knížky nalepovat.

Další info, které by Vás, milí rodiče, mohly zajímat

naleznete ZDE