Výtvarný kroužek

Vede: Ak. mal. Petr Toman
Den: úterý
Čas: 14:00 – 15:30
Obsah: základní kresby, kompozice, práce s různými výtvarnými prostředky. Příprava na střední školy uměleckého typu, dle jejich požadavků.
Grafická technika “hlubotisk”, nádherné řemeslo, vyžadující velkou míru trpělivosti a soustředění. Začneme technikou “suchá jehla”, poté přikročíme k leptům. Děti se naučí tisknout na tiskařském stroji zvaném satinýrka, pro většinu z nich jde o naprosto jinou planetu, ale po zkušenostech z jara, kdy grafická dílna začala svoji činnost, si myslím, že se mnoho dětí chytlo a moc je to baví.
Dále budeme instalovat výstavy – to je velmi důležité, protože výtvarná dílna se musí někde prezentovat, v tom je jejich smysl.