Lyžařský kurz 2018/19

Home / Školní rok / Lyžařský kurz 2018/19

Stalo se tradicí, že jezdíme na lyžák před Vánocemi a vracíme se opravdu těsně před Štědrým dnem. Nic nemůže nahradit tu skvělou atmosféru….
Mnozí nezúčastnění si, jak se říká,  “klepou na čelo“, ale my  víme své…I letos nás takový lyžák čeká!!

KOORDINÁTOR / VEDOUCÍ KURZU:

Mgr. Zdeněk Dvořák 261 109 530 dvorak@zs-ohradni.cz

TERMÍN:
16. – 22. prosince 2018

MÍSTO:
Pec pod Sněžkou – Krkonoše (SkiResort ČERNÁ HORA – PEC)

HOTEL:
Kolínská Bouda

INSTRUKTOŘI:

Mgr. Matěj Veselý, Mgr. Zdeněk Dvořák, Mgr. Milan Horák, PaedDr. Dagmara Borovičková, Bc. Jan Musil

ZDRAVOTNÍK:

Mgr. Michala Ferbasová

CENA:
3 650,- Kč (pobyt + plná penze +  doprava)

ZPŮSOB PLATBY:
pouze přes účet školy!!!

ČÍSLO ÚČTU:

VARIABILNÍ SYMBOL:

77 . . . . .
předčíslí lyžařského výcviku evidenční číslo žáka (v ŽK)

SRAZ:
na parkovišti pod školou v 8:30 (na křižovatce pod školou a v přední části parkoviště se bude otáčet a stát autobus, prosím zaparkujte podle toho svá auta)

ODJEZD SMĚR KRKONOŠE:
v 9:00

PŘÍJEZD DO PRAHY:
v cca 12:00 – 13:00, samostatný odchod je možný pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce

POVINNÉ VYBAVENÍ:

• kompletní sjezdové nebo snowboardové vybavení + lyžařská helma
Sjezdové lyžování:
– sjezdové lyže (hůlky, „přeskáče“, lyže,
– seřízené bezpečnostní vázání s fungujícími „brzdičkami“, potvrzení o seřízení vázání, obal na převoz
Snowboard:
– snowboardový set (prkno + vázání + boty – při nacvakávacím způsobu vázání nutný bezpečnostní řemínek
– vázání zkontrolované = dotažené šroubky a funkčnost ráčen, prkno nejlépe po servisu (nabroušení hran a navoskované), obal na převoz

Vše je možno půjčit přímo v Peci pod Sněžkou (půjčovné vyjde levněji než v Praze, vybavení je v dobrém stavu, nemusí se platit dny navíc a nemusíte vozit výbavu z Prahy a zpět, cena 600Kč/týden – lyže, boty, hůlky).

• lyžařská přilba
  • lyžařské brýle, sluneční brýle
  • nástupní list (prohlášení bezinfekčnosti – podpis rodičů v den odjezdu, odpovědnost za škody)
  • Prohlášení o zdravotním stavu – zdravotní způsobilost (u třídních učitelů – platnost jeden rok, vedoucí kurzu si od tř. uč. vyzvedne)
  • léky + návod k užívání (dobré mít s sebou vlastní léky na rýmu a bolest v krku)
  • poskytnutí informací k lyžařskému kurzu (informace lyžařký kurz , plán kurzu)
  • kartičku pojištěnce 2x (stačí kopie)
  • potvrzení o seřízení vázání (sjezdové lyže)
  • přezůvky do chaty
  • pohodlné oblečení do chaty
  • oblečení na spaní (pyžamo)
  • hygienické potřeby (kartáček a pastu na zuby, mýdlo, šampón, ručník, kapesníky, krém na pleť, jelení lůj atd.)
  • oblečení a obuv vhodné na cestu a pěší turistiku v zimním prostředí (na chatu nás i naše zavazadla odveze rolba)
  • lyžařské oblečení (lyžařské kalhoty, bunda)
  • náhradní lyžařské oblečení
  • spodní prádlo (trenýrky, ponožky atd. počet a druh  dle uvážení dle příslušného pohlaví)
  • teplé spodní prádlo (nejlépe funkční: teplé ponožky, dlouhé spodky, triko s dlouhým rukávem, teplá mikina nebo svetr)
  • čepice, 2x silné rukavice, 1x slabé, šála nebo šátek
  • blok a psací potřeby (pastelky)
  • kniha na čtení pro volný čas
  • plavky (na hotelu je bazének a vířivka).
  • peníze na lyžařské permanentky (1870Kč)

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ: (nepovinné)

• zdravotní chrániče („páteřák“, chrániče zápěstí atd.)
  • běžkařské vybavení (lyže, hůlky, boty, vosky, oblečení) – letos se uskuteční dobrovolný výlet na běžkách
  • zdravotní připojištění (doporučujeme individuálně zajistit připojištění, pojištění proti stornu)
  • vybavení na servis lyží (dle domluvy do trojice: sjezdové vosky, škrabku, korek, hadřík, technický benzín, sjezdové vosky, žehličku)
  • svačinu na cestu
  • kapesné dle uvážení
  • malý batůžek (domluvit se, jeden do trojice)
  • nebrat s sebou cenné věci (např. mobil, notebook, mp3 přehrávač apod. – za ztrátu neručíme!!)

JAK JSME SE MĚLI NA MINULÝCH LYŽÁCÍCH

SNOWBORĎÁCI 2017 SNOWBORĎÁCI POZPÁTKU 2017 MANNEQIN CHALLENGE 2016 LYŽÁK 2015