Přijímací zkoušky na SŠ 2018/2019

Home / Školní rok / Přijímací zkoušky na SŠ 2018/2019

Informace o přijímacím řízení 2018/2019

Související obrázek

1. POSTUP PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK:

Co musí být vyplněno:

• temín přijímací zkoušky (1. strana přihlášky – hlavně u škol, kde konají jednotné přijímací zkoušky)

Kdy žák obdrží tiskopis:

• během února od TU,
    •  přihlášky žáci spolu s rodiči vyplní a zkontrolují údaje,
    • ZŠ Ohradní neodpovídá za chybně vypněné údaje.

Počet oborů:

• v 1. kole přijímacího řízení je možné uvést pouze 2 obory

Potvrzení o zdravotní způsobilosti:

• žák si nechá vystavit na 1. stanu přihlášky lékařem pouze u SŠ, které to požadují.

2. ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠEK:

Do: 1. 3. 2019

Jak:

• buď osobně,
  • nebo doporučenou poštou /nutno zjistit na příslušné SŠ,
  • podepsané uchazečem i zákonným zástupcem.

Konzervatoře a umělecké školy:

• přihlášky se odevzdávají do 30. 11. 2018

3. DŮLEŽITÉ TERMÍNY:

SŠ – čtyřleté obory:

1. termín:
  2. termín:

SŠ – víceletá gymnázia:

1. termín:
  2. termín:

4. VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ:

Rozhodnutí o přijetí

• se oznamuje zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče,

Zveřejnění seznamu

• na veřejně přístupném místě v SŠ škole, způsobem umožňujícím dálkový přístup, a to alespoň na dobu 15 dnů.

Seznam obsahuje i :

• datum zveřejnění a poučení o právních následcích neodevzdání zápisového lístku.

Ředitel(ka) školy:

• ukončí hodnocení uchazečů do 3 pracovních dnů po termínu stanoveném pro přijímací zkoušky a oznámí výsledky přijímacího řízení,
  • odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům.

5. ZÁPISOVÝ LIST:

Vyzvedne:

– rodič u třídního učitele proti podpisu.

Kdy:

– v březnu  po dohodě s třídním učitelem.

Eviduje:

– ZŠ Ohradní.

Odevzdání

• na příslušné SŠ do 10 dnů po vyhlášení výsledků přijímacího řízení:
  • lhůta pro uplatnění zápisového lístku (nebo případně pro odvolání) běží ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů – výsledek přijímacího řízení,

Vzetí zápisového lístku zpět:  až na výjimky nelze

• výjimkou je případ, kdy jej žák bere zpátky pro uplatnění na druhé škole, kde bylo jeho odvolání úspěšné,
  • dokladem pro vydání zápisového lístku je rozhodnutí o přijetí na základě odvolání,
  • přitom není rozhodující, ve kterém kole přijímacího řízení byl na základě odvolání přijat.

Náhradní zápisový lístek: při ztrátě nebo zničení je možné vydat náhradní zápisový list za těchto podmínek:

• žádost rodiče,
  • čestné prohlášení rodičů, že původní zápisový list žák neuplatnil a neuplatní na SŠ,
  • toto prohlášení podepisuje zákonný zástupce i žák,
  • zápisový list je označen nadpisem NÁHRADNÍ.

Související obrázek

6. POVINNÁ JEDNOTNÁ ZKOUŠKA:

V oborech:

– s maturitní zkouškou (s výjimkou oborů zkráceného studia a oborů vzdělání skupiny oborů 82 Umění a užité umění), a to pro všechny formy vzdělávání.

Formou:

– jednotného didaktického testu z ČJaL, M – centrální zadání z CERMATU

Jednotná zkouška:

– koná se podle § 60 c) odst. 1 školského zákona v prvním kole přijímacího řízení ve 2 termínech, které stanoví MŠMT do 28. září předchozího kalendářního roku a zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup:

• školy hodnocení jednotné zkoušky zapracují v celkovém hodnocení splnění kritérií přijímacího řízení uchazečem
  • hodnocení jednotné zkoušky se podílí na hodnocení uchazeče nejméně 60 % a v případě přijímacího řízení do oborů vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou nejméně 40 %
  • v oboru vzdělání Gymnázium se sportovní přípravou se konávají talentové zkoušky v pracovních dnech od 2. ledna a nově do 15. února.

7. NEPŘIJETÍ, ODVOLÁNÍ:

Oznámení o nepřijetí:

– nepřijatým uchazečům se oznamuje výsledek přijímacího řízení zasláním rozhodnutí o nepřijetí písemně

• i nadále se při nedoručení ukládá rozhodnutí o nepřijetí u provozovatele poštovních služeb (po dobu 5 pracovních dnů, pak je považováno za doručené)

Odvolání:

• do 3 pracovních dnů.

8. MOŽNÉ DOTAZY ZODPOVÍ:

Mgr. Jana Klusová (žáci 5.ročníků)
Mgr. David Škvor (žáci 7. a 9.ročníků)

Všem žákům a rodičům přejeme dobrou volbu při výběru střední školy a hodně štěstí při umístění na vybraných středních školách i následném studiu.