Barevný týden 11. – 15. 1. 2021

V rámci projektu Hrdá škola přichází po Suit up day, Dni české hrdosti a Měsíci dobrých skutků Barevný týden. Během on-line bude jeho naplnění těžké, ale ne nemožné. Připravili jsme proto pro žáky barevné grafiky se školními motivy, které si mohou nastavit v Teams jako vlastní pozadí.

Může tak dojít k spojení příjemného s užitečným. Učitelé školy, ale také už někteří žáci, volají, ať mají při výuce všichni zapnuté webkamery. Hodiny jsou pak interaktivnější a osobnější. Mnozí žáci, hlavně ti ze starších ročníků, nechtějí kamery používat z nejrůznějších důvodů a jedním z nich je, že by bylo vidět jak mají v pokoji uklizeno, co mají na zdi nebo by byli vidět rodiče nebo sourozenci, jak v pozadí za nimi procházejí.
Toto v Teams řeší funkce rozostřeného nebo vlastního pozadí, která vše, co se nachází za zobrazenou osobou “schová”.

V tomto článku je připraveno k uložení několik grafických návrhů, které si žáci mohou uložit do svého počítače a pak nahrát jako vlastní pozadí do Teams.
Při použití už v týdnu od 11. – 15. 1. 2021 tím podpoří nejen snahu míti lepší on-line hodiny, ale i naplnění projektu Hrdá škola: Barevný týden.

Jak si změnit pozadí v Microsoft Teams?
Po zahájení videohovoru klikněte na ikonu nabídky „tří teček“ na liště volání v dolní části obrazovky. Nachází se přímo uprostřed volací lišty.
Ze zobrazené podnabídky vyberte možnost „Zobrazit efekty pozadí“.
Po levé nebo pravé straně obrazovky se poté objeví postranní panel s výběrem nejrůznějších pozadí přímo od Microsoftu. Zvolte to, které vám nejvíce vyhovuje, a klikněte na „Náhled“ ve spodní části postranního panelu. A pak stiskněte tlačítko „Použít“.

Jak změnit pozadí před zahájením schůzky?
1. Při nastavování videa a zvuku před připojením ke schůzce vyberte efekty pozadí, který je napravo od mikrofonu. Na pravé straně se zobrazí možnosti pozadí.
2. Zvolte rozostření , abyste Rozostřit pozadí. Vy budete zobrazení jasně a zřetelně, zatímco všechno za vámi bude mírně zamaskováno.
3. Můžete taky nahradit svoje pozadí jedním z uvedených obrázků nebo vlastní volbou.
Pokud chcete použít vlastní obrázek, zvolte Přidat nový a pak vyberte jeden, který chcete nahrát z počítače.
Zkontrolujte, že je to. JPG,. PNG nebo. BMP.
4. Nové pozadí bude zachováno ve všech schůzkách a hovory, dokud ho nezměníte.
Pokud tuto možnost v nabídce nevidíte, je možné, že na vašem zařízení ještě není dostupná.

Najděte si chtěnou grafiku (obrázek). Po jeho zobrazení použijte menu přes pravé tlačítko myši. Vyberte “uložit jako”. Stanovte, kam chcete, aby se grafika (obrázek) uložila. Z toho místa pak dojde k nahrání grafiky (obrázku) do aplikace Teams.
Po použití grafiky (obrázku) v Teams je zrcadlové zobrazení textu viditelné jen pro uživatele, ostatní vidí text správně.