Běžící češtinář

Žáci a žákyně z osmých a devátých tříd ZŠ Ohradní získali jedinečnou příležitost zjistit, že za populárním instagramovým účtem @bezicicestinar se skrývá skutečný a docela fajn češtinář. Doktor Jarmil Vepřek si utrhl ze svého volného brněnského času a zavítal do pražské Michle, aby našim dětem ukázal, že čeština není jen otravný školní předmět. Na svém osobním životním příběhu předvedl pro děti skutečnost téměř nepředstavitelnou, jak se obyčejný kluk může zamilovat do českého jazyka. Jj… Valnou část dětského posluchačstva svou love story vyděsil. Lol.

Idk, zda vyděsil trvale, ale následná pasáž o užívání i nadužívání anglických zkratek v současné virtuální i reálné komunikaci děti zaujala natolik, až přestaly vnímat, že je stále řeč o českém jazyku. Upřímně se bavily nad větami vloženými, u díla Karla Čapka, se znělými i neznělými hláskami či s přídavnými jmény přivlastňovacími, a to ostošest i o sto šest. I vnímání rozdílů gramatických a pravopisných komunikačních nedostatků najednou děti bavilo natolik, že nepostřehly, jak z ničeho nic řeší úkoly didaktického testu. A to vše @bezicicestinar zvládl čtyřikrát za sebou! Aplaus první, druhý, třetí i čtvrtý si zasloužil, Brňák jeden s kšiltovkou naraženou kšiltem vzad. Díky, Jarmile!