Dárek do fyziky

Naši žáci dnes dostali předčasný dárek pod stromeček. Spíše do kabinetu fyziky. Víme, že ještě nejsou Vánoce, ale dáreček přišel dříve, abychom ho mohli využít aktuálně. V 9. třídách se seznamují žáci s elektromotorem. Složitá to věc. Jen si to představit. Přesto se nám ho podařilo sestrojit. Nejprve žáci sestavili jednoduchý model pomocí nasbíraných věcí v kabinetu fyziky. Pak použili dárek – tři stavebnice Merkur – Elektro. A to už se samozřejmě stavělo lépe, odborněji. Ze stavebnice se dá postavit 48 různých  modelů. Máme tři stavebnice – tak se těšíme!