Dobrodruh Adam Lelek u nás ve škole

Dobrodruh Adam Lelek u nás ve škole

Každoroční oblíbený vzdělávací projekt Planeta 3000 proběhl tentokrát přímo u nás ve škole. Naše žáky navštívil osobně hrdina dokumentů Adam Lelek. Toho doposud mohli vidět žáci 2. stupně jen z projekce v kině Světozor.

 

 

 

 

 

 

Některé třídy prvního stupně se zúčastnily přednášky o světě zvířat a třídy 6. ročníku přednášky o domorodých kmenech.

Čtvrťáčci paní učitelkyJeždíkové vyrazili na akci dokonce vyzbrojeni plyšovými miláčky, aby živá zvířata podpořili.
Přednáška byla dle paní učitelky poutavá, video z podmořské hladiny, ale i ze savany mezi lvy, bylo nádherné. Děti se živě zapojovaly do poznávání zvířat a na konci odměnily pana Lelka potleskem. Už se těší, že si v pátek pohrají s pracovními listy, které dostaly.

Paní učitelka Jeníková navštívila přednášku se šesťáky, přednášku zhodnotila jako velmi poutavou. Ocenila hlavně krásnou prezentaci s fotografiemi a videy.
V druhém přednášeném tématu byly postupně představeny 4 domorodé kmeny, které byly seřazeny podle toho, jak moc jsou ovlivněny moderním světem. Pan učitel Jindřich ocenil, jak při výkladu panovalo mezi žáky naprosté ticho a všichni s údivem a nadšením “hltali” každé slovo cestovatele Adama Lelka.

Bohužel současné protiepidemické opatření neumožnilo spojení více tříd, takže na ostatní třídy se nedostalo. Protože se u nás panu Lelkovi líbilo, jistě nás navštíví znovu a přednášku absolvují i další třídy.

Děkujeme za krásný a zajímavý zážitek!

 

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím