Máme 2. nejlepší podnikatelský projekt v ČR!!!

Máme 2. nejlepší podnikatelský projekt v ČR!!!

Po půlročním velkém úsilí a přípravě našeho startupu iDys – webové aplikace pro žáky s SPU- jsme dnes s týmem ve složení Dan Lokaj, Martin Smažík, Richard Krejčí, Magda Váchová, Tereza Pencová a Terza Zouharová vybojovali ve finále iKidu STŘÍBRO!!!!!

Je to pro nás obrovský úspěch, protože konkurence z celé ČR byla velká. Ve finále se utkalo 15 týmů se svými startupy.

Na samotnou prezentaci měl každý tým 4 minuty. Představit svůj podnikatelský záměr v tak krátkém čase, přesvědčit porotu a poté zodpovědět na jejich všetečné otázky nebylo vůbec jednoduché.

Představení projeku ZDE:

Napsali o nás ZDE….

I tak si náš tým vedl dnes bravurně. Byl vylosován jako první, kdo půjde svůj projekt představit před plným sálem. Dan, Martin, Magda, Ríša a Terka to rozbalilil v plné síle a sklidili zasloužený potlesk a  lehce znervózněli svým výkonem některé následující týmy.

Jejich nápad s webovou aplikací plnou dyskaret, které budou moci využívat nejen žáci s SPU, byl skvělý, ale ve finále se potkali s ještě jedním skvělým projektem a nakonec skončili na stříbrné příčce. Samozřejmě jim to bylo líto, protože vítězný tým získal   cestu do Dublinu.  Ale my jim to ve škole příští rok určitě vynahradíme a kdo ví, kam se budou moci podívat také. To jim zatím nebudeme odtajňovat:-)

Celému týmu patří VELKÉ DÍKY za jejich úsilí a perfektní reprezentaci naší školy. Obrovský podíl na jejich úspěchu má Ondřej Synovec, náš mentor, který je půl roku provázel celým projektem. On je pro ně hlavní výhrou, protože ne každému se podaří ve 13, 14 letech potkat s tak úspěšným byznysmenem, jako je on. Stal se jim velkým vzorem a ukázal jim, co stojí za úspěchy. Zajímavá zkušenost. Jak v závěru prezentace uvedli – tvrdý byznysmen s velkým srdcem.

A jak celý projekt vznikal?

Tereza: “Postupovali jsme v 5 fázích.”

Richard: “Vytvořili jsme ve škole anketu mezi žáky s SPU. Zjistili jsme z odpovědí jejich potřeby. Vycházíme tak z důkladné znalosti našeho publika.”

Tereza: “Řekli jsme jim naši myšlenku a ověřili v praxi mezi žáky. Předložili jsme jim první  dyskarty.”

Dan: “Mluvili jsme s odbornou veřejností.”

Magda: “Stanovili jsme si ambiciozní cíle a pustili se do práce – vytvořili jsme si: manifesto, hodnoty, vlastní logo a začali jsme vyrábět prototyp – wireframe – náhled webu.

 Martin: “Navrhli jsme web na redakčním systému WordPress, který je jednoduchý, bezpečný a levný na provoz. Vytvořili jsme si wireframe, otestovali jsme ovládací prvky a zkontrolovali, jestli je obsah na svém místě. Pustili jsme se do tvoření webu a úprav hotové html šablony.”

 

A jaký je hlavní cíl webové aplikace?

Hlavním cílem je, aby byl přehledným produktovým webem, kdy hlavní konverze (CTA) je rychlé nalezení a stažení dyskarty jako učební pomůcky.

Návštěvníci webu budou moci dyskarty:

  • hledat podle předmětů,
  • po přihlášení stahovat,
  • ukládat do oblíbených,
  • sdílet.

Když potřebnou dyskartu nenajdou, mohou poslat svůj požadavek a my ji spolu s našimi garanty vyrobíme. Už teď se nám začínají hromadit zakázky od našich pedagogů.

V září jdeme představit iDys do Pedagogicko-psyhologické poradny Francouzská pro Prahu 1,2, 4. A také nás čeká schůzka s investory, kteří, když je zaujmeme svým nápadem, možná náš projekt finančně podpoří. Do půl roku chceme webovou aplikaci spustit.

Děkujeme všem, kteří jste nám drželi palce ve finále! Užili jsme si ho a už brzy rozjíždíme náš startup

 

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím