Mozkem proti Fake News

Mozkem proti Fake News

Přednáška Mozkem proti Fake News organizace Zvolsi.info

Naučit se fungovat v on-line prostředí je potřeba co nejdřív. Nejmladší generace jsou technologicky zdatné, ale s kritickým myšlením a prací s informacemi to někdy trochu pokulhává. Proto vznikl projekt Zvolsi.info a my jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit přednášky Mozkem proti Fake News, kde se žáci 8. ročníku dozvěděli více o tom, jak fungují sociální sítě a a co na nich mohou najít – včetně dezinformací, které nevědomky nasdílel kamarád nebo oblíbený YouTuber.
Doufáme, že po absolvování workshopu budou naši osmáci umět pracovat s informacemi a budou umět odhalovat manipulace, které na ně číhají na internetu a v médiích obecně.

 

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím