Vytvořili jsme český rekord “Nejpočetnější recitační maraton”

Dne 26. ledna 2017 jsme uspořádali recitační maraton, jediný svého druhu v ČR. Agentura Dobrý den Pelhřimov zajistila dohled nad dodržením regulérních podmínek konání.

V důstojném prostředí hudebny recitovalo na 378 žáků, učitelů a zaměstnanců naší školy, v těsném sledu jsme si dotykem ruky předávali „pomyslnou štafetu“, aby měřený čas odpovídal jen a jen samotnému uměleckému přednesu. Celková doba recitace dosáhla neuvěřitelných 4 hodin a 38 minut.

V průběhu maratonu zazněly nejen dětské básničky Jiřího Žáčka, ale i verše českých klasiků, Žižkovského divadla Járy Cimrmana, prokletých básníků či poezie z vlastní tvorby. Vybrané texty musely mít alespoň tři sloky a v rámci jedné třídy se musely lišit. Chtěli jsme přece slyšet mnoho nového!

Odměnou nám je radost z překonané trémy, pocit, že dokážeme táhnout za jeden provaz, a v neposlední řadě nabídka uvedené agentury, totiž možnost zakoupit si Českou knihu rekordů, v níž může být zapsáno jméno každého, kdo se na zmíněném rekordu aktivně podílel, zápis se pak objeví v kapitole Galerie ČESKÝCH OSOBNOSTÍ A SUPERLATIVŮ v podobě vlepeného certifikátu, který je možné také si zvlášť koupit. Určitě památka na nevšední a neopakovatelný zážitek.

A už se můžeme pochlubit i originálem Certifikátu, který máme ve škole!!!

 

      

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím