Vytvořili jsme český rekord “Nejpočetnější recitační maraton”

VYTVOŘILI JSME ČESKÝ REKORD V RECITACI

Kdy: 26. 1. 2017
Kde: ZŠ Ohradní v hudebně
Pořadatel: Agentura Dobrý den Pelhřimov
Celkem recitátorů: 378 (žáci, pedagogové, zaměstnanci školy)
Celkový čas recitace: 4 hodiny a 38 minut

JAK MARATON PROBÍHAL:

• V těsném sledu jsme si dotykem ruky předávali „pomyslnou štafetu“, aby měřený čas odpovídal pouze samotnému uměleckému přednesu.
  • Účastnit se mohli všichni žáci školy, kteří se přihlásili.
  • Vybrané texty musely mít alespoň tři sloky a v rámci jedné třídy se musely lišit.
  • Recitátoři na sebe navazovali bez přestávky.
  • Vše sledoval komisař z agentury Dobrý den, který po odrecitování všch recitátorů maraton oficiálně ukončil.

JAKÉ BÁSNĚ ZAZNĚLY:

• dětské básničky Jiřího Žáčka,
  • ale i verše českých klasiků,
  • Žižkovského divadla Járy Cimrmana,
  • prokletých básníků,
  • poezie z vlastní tvorby,
  • a mnoho dalších…

ODMĚNA:

• radost z překonané trémy,
  • pocit, že dokážeme táhnout za jeden provaz,
  • nabídka uvedené agentury zakoupit si Českou knihu rekordů, v níž může být zapsáno jméno každého, kdo se na zmíněném rekordu aktivně podílel,
  • zápis V kapitole Galerie ČESKÝCH OSOBNOSTÍ A SUPERLATIVŮ v podobě vlepeného certifikátu, který si mohl každý recitátor zakoupit.