Ohlédnutí za Portugalským mezinárodním dnem

Ohlédnutí za Portugalským mezinárodním dnem

Poslední mezinárodní den na ZŠ Ohradní v tomto školním roce a s ním spojené Portugalsko – země se svými krásami, významnými osobnostmi, památkami, zajímavostmi.

Ve čtvrtek 19.4. dopoledne byla naše škola opět plná úkolů, zajímavostí, tvořivých dílen, sportovních úkolů a vůní. Žáci za pomoci svých učitelů vytvořili bezmála 20 stanovišť plných úkolů z různých oblastí spojených s Portugalskem. Opět jsme řešili zeměpisný kvíz, hráli jsme fotbal, vytvářeli jsme tradiční portugalské kachličky. Stejně jako lodě jsme si vyzkoušeli světelnou signalizaci, shlédli jsme skvělou prezentaci o korku – tradiční portugalské surovině, o kohoutovi – symbolu Portugalska, o portugalských mořeplavcích. Vyráběli jsme madeirskou krajku, lovili jsme a poznávali jsme mušle, krmili jsme chameleony – nejvzácnější zvíře Portugalska. Vyslechli jsme přednášku cestovatele a fotografa, pana Michaela Fokta.

Jednotlivá stanoviště byla opět dílem našich žáků, kteří s pomocí svých učitelů vše připravili, nachystali a v konečné fázi také s nadšením a úspěchem realizovali. Za to jim patří naše veliké DĚKUJEME!

Po celém dopoledni nás čekal výtečný portugalský oběd připravený kuchařkami školní jídelny. Vynikající polévka caldo verde, portugalské kuře nandos nebo treska na portugalský způsob.

Stranou nezůstala ani naše školní družina, která se do mezinárodních dnů pravidelně zapojuje, a i tentokrát zde proběhl tvořivý workshop.

Večer jsme v prostorách školní jídelny přivítali rodiče, paní Ilonu Sochovou z MČ Praha 4, manžele Markétu a Michaela Foktovy a svou návštěvou nás také poctila i portugalská velvyslankyně, Manuela Franco. Celý večer nám k poslechu hrála hudební skupina Pop Pastiche tradiční portugalskou lidovou tvorbu – fado. Kromě výše uvedených pokrmů návštěvníci mohli ochutnat tradiční portugalský dezert pastel de nata a portské víno.

V průběhu večera vystoupili i žáci se svými prezentacemi a byly vyhlášeny nejaktivnější třídy, které se se svými výtvory do mezinárodních dnů zapojovaly – třída 1.B s paní učitelkou Janou Klusovou a třída 5.A s paní učitelkou Ivanou Kubasovou. Obě třídy byly odměněny – 1.B získala třídní výlet dle svého výběru a na 5.A čeká odměna v podobě laser game.

Pro tento školní rok končíme, ale věřte, že už nyní přemýšlíme o tom, jaké mezinárodní dny na nás čekají ve školním roce 2018/2019. Těšíme se:)

       

 

   

 

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím