Ohlédnutí za švédským mezinárodním dnem

Ohlédnutí za švédským mezinárodním dnem

Měsíc leden byl na ZŠ Ohradní nejen ve znamení uzavírání známek a psaní vysvědčení, ale také jsme pokračovali v tradici našich mezinárodních dnů. Tentokrát jsme se zajímali o všechno, co je spojené se Švédskem.

Již v úterý 23.1. se žáci 8.A a 6.A vydali do autosalonu VOLVO v Průhonicích.

Ve středu 24.1. na žáky opět čekala škola plná úkolů, zajímavostí, vůní – řešili jsme zeměpisný kvíz s tematikou Švédska, hráli jsme stolní tenis, florbal, dozvěděli jsme se vše o zakladateli obchodu s nábytkem IKEA, tvořilo se i ve školní družině. Pozadu nezůstal ani švédský hokej, stejně jako symbol švédské literatury pro děti – Pipi dlouhá punčocha.

Jsme pyšní na naše žáky z 2. stupně, kteří veškeré aktivity na jednotlivých stanovištích připravovali – patří jim naše veliké DÍKY!

Po celém dopoledni nás čekal výtečný švédský oběd, který pro nás připravily paní kuchařky.

A pomalu jsme se těšili na večer, kdy jsme mohli v prostorách školní jídelny přivítat Vás, rodiče, pana radního Jaroslava Mítha, cestovatele Michaela Fokta a svou návštěvou nás poctil i švédský vojenský atašé Pplk. Ola Höglund.

Všem jsme se rádi pochlubili vším, co jsme na švédském dnu zažili.

Středeční večeří ale náš švédský týden nekončil. Ve čtvrtek jsme mohli vyslechnout přednášku pana Michaela Fokta o Göteborgu, společně s paní Lopatovou jsme upekli švédské dezerty a také za námi do školy přijela švédská skupina ABBA STARS REVIVAL.

Bylo toho hodně! Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další příležitosti ke společným setkáním:).

              

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím