Protidrogový vlak – skvělá prevence pro žáky 2. stupně

Protidrogový vlak – skvělá prevence pro žáky 2. stupně

Většina tříd 2. stupně se 6. 2. vydala na návštěvu  RevolutionTrain. Originální protidrogový projekt vzbudil v žácích i učitelích nemalá očekávání. Zejména po přečtení několika článků na internetu. A protože se snažíme řídit heslem :“ Co neznáš, nehodnoť a nekritizuj“, byli jsme opravdu plni očekávání.

Akce byla perfektní!!! Žáci i učitelé byli nadšení z přístupu průvodců, ale i z neobvyklého prostředí a pojetí preventivní akce.

Pro příklad proběhl krátký film o jízdě zdrogovaných a opilých mladých lidí, kteří nám byli  sympatičtí a pochopitelně nehoda. Najednou plátno vyjelo ke stropu a za ním byla naaranžovaná autonehoda s tímto autem. Bez krve a dramatické hudby, jen reálně a působivě. A v podobném realistickém duchu akce pokračovala. Akcí nás provázel příběh těchto lidí končící jak je to i v životě. Pro někoho štěstím, rodinou a pohodou, pro jiného bídou a prokletím drog. A je jen na nás jakou cestu vybereme.

Mgr. Zdeněk Dvořák

Druhý den díky tomuto zážitku nastala mezi žáky, ale i pedagogy velká diskuse, sdělování pocitů .. zkrátka RevolutionTrain se dostal všem pod kůži. A proto jsme nesmírně rádi za podporu rodičů, kteří nám dali důvěru ve výběru prevence a umožnili dětem účast. Téměř 120 žáků a 10 pedagogů nahlédlo do drsné reality dnešní mládeže. Kéž by to zanechalo tu nejhlubší stopu odmítnutí👍.

Druhé kolo vlaku plánujeme pro zájemce v dubnu.

 

 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím