SELEKTIVNÍ PRIMÁRNÍ PREVENCE

Home / SELEKTIVNÍ PRIMÁRNÍ PREVENCE

Výsledek obrázku pro jules a jim

Programy selektivní prevence jsou určeny:

třídním kolektivům, které procházejí náročnou fází vývoje skupiny

• počáteční stadia šikanování,
  • restaurování norem po průlomovém a pokročilém stadiu šikany,
  • kolektiv zasažený xenofobií a rasismem, vandalismem (ničení majetku školy) a dalšími patologicky ustavenými normami ať už mezi žáky, nebo mezi žáky a učiteli.

Program sestává:

• ze vstupního rozhovoru s TU, ŠMP a ŘŠ,
  • screeningu skupiny/třídy, po kterém dojde k ujasnění vnitřní (žáci) i vnější (škola) zakázky.

Na základě této zakázky je pak dohodnutý model návazné práce sestávající z několika následných (obvykle 4) vstupů.

Programu se vždy účastní:

• třídní učitel/ka.

V průběhu programu:

• se uskutečňují konzultace se ŠMP a TU ohledně naplňování či redefinování zakázky, vhodné návaznosti při další práci se třídou pod vedením učitelů atd.

Součástí programu může být také:

• pozorování výuky v hodinách
  • následný rozbor.

V případě potřeby lze uspořádat:

setkání všech zainteresovaných učitelů za účelem sladění se ve způsobu práce se třídou.

Na konci programu:

• se hodnotí výstupy spolu s celým preventivním týmem školy (ŘŠ, ŠMP, VP, ŠP, SP příp. dalšími) a TU.

ZDROJ: https://www.julesajim.cz/files/jules_a_jim_prehled_sluzeb_pro_skoly_2018_2019.pdf