Společná akce ZŠ Ohradní a Jedličkova ústavu – Letiště Kbely

Společně s žáky z Jedličkova ústavu jsme strávili dopoledne na kbelském letišti. Byla pro nás zajištěna doprava autobusy na letiště Kbely i zpět.
Během celého dopoledne měli žáci k dispozici různé expozice – bezpilotní prostředky, nakladač Dapper, vrtulník Mi-171, sanitní vozy, letouny CASA a L-410 Turbolet, technika Vojenské hasičské jednotky a další.
Velice žádané byly zmíněné letouny a možnost vyzkoušet si řízení nakladače Dapper, kterého mnoho žáků využilo. Mohli si zasoutěžit s členy sportovních oddílů Dukly (házená, volejbal) nebo navštívit stánek zaměřený na prezentaci přírody, lesnictví a myslivosti. Samozřejmě došlo na focení i podpisy, což ocenili především  sportovně založení žáci. Někteří využili možnosti vyrobit si vlastní ptačí budku. Samotné akce se zúčastnil i ministr obrany,  pan Martin Stropnický. Mnozí žáci mají na památku společné focení s panem ministrem. U této příležitosti byl JÚŠ předán šek v hodnotě 100.000,- Kč v rámci ukončení I. etapy projektu Remobil – vybavení jedné z místností fyzioterapie.

Moc děkujeme JÚŠ za akci, na kterou mohli přizvat podle vlastního uvážení některou ze spřátelených škol, a jelikož každoročně JÚ navštěvujeme při jejich bezvadných akcích, padla jejich volba právě na nás, což nás moc potěšilo. 

Užili jsme si skvělý den. 

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím