Sportovně-turistický týden 2. stupně

Sportovně-turistický týden 2. stupně

V týdnu 21. – 25. 5. 2018 se na 2. stupni neučilo. Většina tříd vyjela na na vícedenní pobyt do přírody. Někteří žáci vyjeli na zahraniční výlet do Švýcarska a zbylí žáci měli pestrý program bez učení ve škole nebo po Praze.

Ozdravovna Království
6. D, 8. B, 8. C, 9. A, 9. B, 9. C

Krásný objekt uprostřed lesů u Dvora Králové byl na 6 dní zázemím pro 42 žáků naší školy. Žáci po celou dobu pobytu hráli hru motivovanou výročím 100 let státu a také hru na “zabijáky”. Jednotlivé dny byly zpestřené např. zážitkovým programem od firmy Siemens, naučnou vycházkou s panem hajným a jeho koněm, koupáním, výletem na Kuks a do ZOO, pečením buřtů, přírodovědnou badatelskou činností nebo noční bojovkou.

Lávka Chocerady
6. C, 7. A

6. C a část 7. A to neměla na školu v přírodě daleko. Žáci vyrazili autobusem do nedalekých Chocerad. Čekalo je útulné ubytování v areálu Lávka. Žáci byli rozděleni do 5 týmů, v kterých je čekaly různé sportovní či vědomostní aktivity. Odehráli jsme turnaj v přehazované a v ringu. Třetí den jsme vyrazili na výlet do nedaleké Sázavy, kde jsme navštívili místní klášter a sklárnu. Žáci měli během výletu zjišťovat odpovědi na kvízové otázky. Během večerních aktivit jsme si zahráli i pantomimu. V Choceradech jsme navštívili keřové bludiště, které si jeden milý pán vytváří již 11 let. Poslední večer jsme opékali buřty. V pátek ráno proběhlo vyhlášení celkového pořadí týmů a jelo se domů. Díky náhodnému rozlosování do týmů se děti poznaly i mezi třídami a vznikla nová přátelství. Příští rok pojedeme určitě zas.

Troskovice
7. C

Řešili jsme kam vyrazit již od Vánoc. A pak jsme se jednou na třídnické hodině domluvili, že vyjedeme někam na samotu, do nějaké odlehlé chaloupky a tam budeme „sami na sebe“. Na třídních schůzkách rodiče odsouhlasili, že děti podpoří v rozvíjení samostatnosti. Tedy snídaně a večere si připravujeme sami, obědy v restauracích na cestách.
Díky vstřícnému přístupu vedení školy jsme vyjeli my samy – 7.C.  12 dětí , třídní učitel a p. Borovičková se v očekávání těšili na  roubenky v Českém ráji. Obec Troskovice byl téměř konec světa. Potraviny otevřené jen 3 x do týdne dopoledne. 1 km od našich chaloupek, ale toto nebyl problém. Měli jsme s sebou dvě kola a pro křupavé pečivo k snídani jsme si dojeli na kole. Chaloupky byly  opravdu pohádkové. Společenská místnost, kterou jsme díky překrásnému počasí nevyužili, byl starý chlév i s koryty pro dobytek vytesanými do pískovce. Ale byla tam sedací souprava.
Bydleli jsme přímo pod hradem Trosky, který nám večer  nasvícený při každovečerním táboráku vytvářel téměř pohádkovou atmosféru.
Za celý pobyt jsme ušli 52 km ve dne a 4 km v noci (podle ukazatelů a krokoměrů). Navštívili jsme hrad Kost, Trosky , okolní rybníky. V nich jsem se i vykoupali.
V kuchyni  se někteří orientovali lépe, jiní hůře, ale vždy jsme se nakonec dobře najedli. Aby ne – pod pergolou s výhledem na les a louky chutná každému.
Určitě se těšíme na další podobnou akci.

Nový Dvůr pod Churáňovem
6. A, 6. B, 8. A

Byly i jsme ubytováni v hotel Nový Dvůr na Šumavě. Hned po příjezdu jsme vyrazili na rozhlednu Zdíkov. Během pobytu jsme navštívili i Vimperk. Užívali jsme si krás šumavské přírody. Vymýšleli jsme také aktivity pro 6. třídy. Šesťáci byli nadšení a čekali je sladké odměny. Moc se nám povedla diskotéka. Děkujeme všem učitelům, že to s námi “přežili“.
TŘÍDA 8.A

Zahraniční zájezd do Švýcarska
vybraní žáci 2. stupně

Školní poznávací zájezd ze ZŠ-Ohradní do Švýcarska a Německa proběhl ve dnech 22.5. – 24.5.2018.
Zúčastnilo se ho 50 dětí z naší školy pod vedením pana učitele Forgače s cestovní kanceláři V-TOUR Brno. Navštívili jsme největší evropské vodopády ve Švýcarskem Schaffhausenu ,kde jsme absolvovali projížďku lodí. Po plavbě jsme přejeli autobusem do Kostnice. Prohlídli jsme si město a dům Mistra Jana Husa a místo jeho upálení. Na závěr dne jsme absolvovali plavbu parníkem po Bodamském jezeře, které je 63 km dlouhé. Druhý den jsme navštívili bavorský zámek Neuschwanstein, který byl předlohou Disneyho zámku. Pak jsme se přesunuli do Mnichova a navštívili muzeum BMW a vše završili nákupy ve městě. Po cestě domů jsme viděli Olympijský stadion a fotbalový stadion Bayernu Mnichov. Děti se nechtěly vrátit domů, tak se jim to líbilo a musel jsem mračit obočí a slíbit jim, že příští rok něco vymyslíme. Bylo to opravdu super. Hurá na další dobrodružství.

Sportovně – turistický poznávací program v Praze
žáci 2. stupně neúčastnící se ostatních výjezdů

V týdnu od 21. do 25. května odjela většina dětí na školu v přírodě či na zahraniční výlet. Ti, kteří zůstali v Praze, mohli využít možnosti poznat některá zajímavá místa v našem hlavním městě. Skupina žáků z 7. a 8. tříd v pondělí vyjela lanovkou na Petřín, zájemci vylezli na rozhlednu a pak jsme se přes Strahov, Nový svět a Belveder dostali až na Letnou. Ve středu byl naším cílem Vyšehrad, Slavín a botanická zahrada. Úterý a čtvrtek jsme věnovali prohlídce muzeí – Náprstkovo, zemědělské a nahlédli jsme i do policejního. Náš celotýdenní program jsme zakončili projížďkou centrem Prahy miniaturním autobusem a poté procházkou z Malé Strany Valdštejnskou zahradou přes Kampu a Národní třídu na Václavské náměstí. Překvapilo nás, že někteří žáci tato místa viděli poprvé.

Několik žáků z 9.B a 9. C, kteří nejeli na Školu v přírodě, strávili krásný týden v Praze. Užili si jak pohybu na čerstvém vzduchu, tak nových poznatků. Opékali si buřty a špízy, které měli z domova perfektně připravené, Vrchovatě si užili skákání v Jump parku na Jarově. Protože bylo krásné počasí, navštívili krásný lesopark Na Cibulce v Košířích. Vydařenou akcí byla také návštěva interaktivní výstavy LEONARDIUM v Malostranské besedě, kde se aktivní formou seznámili s vynálezy Leonarda Da Vinciho. Žáci byli s takto prožitým týdnem moc spokojeni.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím