Talenty pro firmy

Koncem dubna se naši tři žáci z 5. třídy zúčastnili odborné soutěže Talenty pro firmy , kterou pořádala Česká hospodářská komora. Naše družstvo reprezentovalo kraj Praha a tým jsme tvořili společně se třemi studenty z Akademie řemesel na Zeleném Pruhu, Praha 4.

Cílem bylo posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání. Náš tým měl za úkol sestavit základní konstrukci zařízení na bázi polytechnické stavebnice ( Merkur), pro které tým SŠ paralelně vyráběl pohonnou jednotku. Řečeno laicky, sestavovali jsme dopravníkový pás s podavačem. Všichni měli společné zadání, na jehož splnění byly 3,5 hodiny. Soutěž se konala v areálu hotelu Aquapalac v Čestlicích. Součástí akce byly doprovodné disciplíny zaměřené na rozvoj jemné motoriky a bezpečnosti práce. Při zadání nám čas 3,5 hodin přišel jako nekonečně dlouhý, ale ke konci soutěže nás mrzelo, že ještě nepřidali rozhodčí jednu hodinu. Byla to super akce.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím