Únor a březen – měsíce “bezpečnějšího internetu” na naší škole

Únor a březen – měsíce “bezpečnějšího internetu” na naší škole

Každoročně se na celém světě v únoru připomíná Den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day). V letošním roce je to 9. února 2021. Pod heslem „Společně pro lepší internet“ probíhají v únoru a březnu na celém světě aktivity, které spojují organizace a lidi s cílem pomoci udělat internet lepším a bezpečnějším místem.
Internet – technologie, díky které můžeme komunikovat mnohem snáze než kdy dřív. Vždyť právě díky internetu se podařilo zabezpečit plnohodnotnou distanční výuku i v době, kdy jsou školy zavřené. Podařilo se něco, co bychom si ještě před několika lety ani nedokázali představit.
Přes všechny tyto klady je zde ovšem i druhá strana mince. Negativa, která vyžívání internetu přináší – doba strávená na telefonech, počítačích a dalších zařízeních výrazně roste a tím pádem rostou i rizika, která zde na nás číhají.

Rozhodli jsme se proto naši školu do projektu “Safer Internet Day” zapojit. Únor a březen tedy budou ve znamení toho, jak se na internetu pohybovat bezpečněji.
Děti si v hodinách IKT vyberou a zpracují jedno z navrhovaných témat. K jeho zpracování mohou využít nejrůznější formáty (video, esej, povídku, prezentaci, grafiku, komiks, … a další). Těšit se můžeme například na témata: „Internet a senioři – jak můžu pomoci“, „Když hry ubližují“, „Příběh oběti sociálních sítí“ a další.
Zdařilé práce budou vyhodnoceny a jejich autoři je budou moci později prezentovat například v rámci PEER programu nebo v hodinách IKT mladším spolužákům.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím