Výlet Akademického klubu  do Roztok u Prahy

Výlet Akademického klubu do Roztok u Prahy

Výlet Akademického klubu do Roztok u Prahy probíhal 23.10., zúčastnilo se 13 dětí. Cílem bylo podívat se na výstavu modelové železnice v Roztokách u Prahy a projít si Tiché údolí Unětického potoka. Z něj pak přes Kozí hřbety do Horoměřic , následně do Šáreckého údolí a do Prahy. Na cestu byly připraveny soutěže ze znalostí topografie a botaniky.

Po odjezdu vláčkem z Masarykovo nádraží jsme navštívili  stanici modelářů železnic v Roztokách.  Všechny nás zaujaly dokonale zpracované detaily. Vyhlížely jsme rychlík RegioJet , který  po 10 minutách na naši žádost k radosti  všech nakonec vyjel z tunelu.

Pak jsme se vydali do Tichého údolí  , kterým protéká Unětický  potok. Po silných vichřicích bylo vyvráceno mnoho stromu přes potok, což děti přitahovalo a přecházely potok na různých místech, ne vždy bezpečných. Nikdo se naštěstí nevykoupal.

Z Tichého údolí , kde probíhaly soutěže v poznávání stromů a topografických značek jsme zamířili na Kozí hřbety směr Horoměřice.  Nad námi přelétala letadla v minimální výšce, protože jsme byly nedaleko přistávací dráhy letiště Ruzyně. Sluníčko, které  nás po celou dobu provázelo a hřálo se pomalu začalo ztrácet za mraky, tak  jsme cestu i soutěže nedokončili a z Horoměřic dojeli do Prahy autobusem.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím