Výlet Akademického klubu do Tábora

Výlet Akademického klubu do Tábora

V sobotu 21. dubna navštívilo 17 členů školního akademického klubu město Tábor, aby si prohlédli nejdůležitější místa spojená s jeho středověkou husitskou minulostí. Po krátké prohlídce krásného náměstí jsme se s přilbami na hlavě vydali do chodeb zdejšího podzemí, kde je celoročně jen asi 10 °C. Vzhledem k tomu, že venku panovaly vysloveně letní teploty, přišlo nám krátké ochlazení docela vhod. Na informace nejbohatší byla prohlídka muzea, k níž žáci dostali pracovní listy a vyhledávali hlavní pojmy týkající se dějin husitství. Za zmínku stojí, že na mnohé exponáty jsme si mohli sáhnout a vyzkoušet je. Zejména mladší účastníci ocenili závěrečnou prohlídku historické filmové zbrojnice v Housově mlýně. Poté, co jim průvodkyně dovolila vyzkoušet si repliky starých zbraní, nasadit si některou z přileb, a ještě se navléci do brnění, doslova se rozprchli po celé místnosti a mnozí z nich nechtěli na odpolední vlak vůbec odcházet.

x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím