Výtvarná výchova na naší škole

Nedílnou součástí předmětu výtvarná výchova je zcela pochopitelně i prezentace prací, které  vytvořili žáci naší školy. Během školního roku průběžně obměňujeme kresbu a malby ve vnitřních prostorách školy.
Do této oblasti spadají i práce žáků připravujících se k přijímacím zkouškám na střední školu uměleckého typu (ve kterých jsou pravidelně úspěšní).
Jedná se o kombinaci maleb, 3D objektů, textů i kreseb, které se vzájemně doplňují, a tvoří tak dohromady kompaktní celek.
Nejnovější expozice se zabývá vývojem písma a snaží se podchytit ty nejzákladnější rysy jednotlivých kultur  jak po stránce historické, tak i geografické.
Žáci tak při práci na této výstavě vycházejí z ostatních oblastí lidského poznání a činnosti. Procvičují si a prohlubují vědomosti z ostatních předmětů, jako je např. zeměpis a dějepis a zároveň zvyšují svou manuální zručnost. Tím je tato práce obohacuje i o další prvky, které se pak pokoušejí zkombinovat a zakomponovat do prostoru v ucelenou expozici.
Z tématických okruhů minulých let můžeme jmenovat např. Lovce mamutů, Plastická mapa ČR, Svět Vikingů či vesmír.
Ak. Mal. Petr Toman
x

Cookies používáme k tomu, abychom vám poskytli nejlepší zkušenost na našich webových stránkách. Pokud budete pokračovat v prohlížení, souhlasíte s používáním cookies.

Souhlasím