Vzácná návštěva ze ZOO a Bernard!

V rámci švédského dne jsme připravili pro naše žáky překvapení, které dnes dostali. Přišla k nám vzácná návštěva ze ZOO Praha, pan Marek Steiger. Člověk, který svým poutavým povídáním o jakémkoli zvířeti, Vás nadchne a kouzlí 🙂

Žáci hádali, odkud Marek Steiger mezi nás zavítal. Ti všímaví hned poznali, že je ze ZOO. Stačil k tomu malý znak na jeho rukávu.

To, že má ZOO pod kůží, nám bylo jasné hned, jak vyzval děti, aby vždy řekly své oblíbené zvíře. Okamžitě dostaly tak zajímavé informace o daném zvířeti,až valily oči.

………ŽIRAFA………tak o té jsme se dozvěděli, že nejvyšší žirafa v ZOO má celkem 24 dětí.

…………HROCH……….tak ten se při povodni dostal  do druhého patra domečku, ve kterém žil. Všichni si mysleli, že je někde utopený a když pan elektrikář otevřel dveře, našel ho v druhém patře. Za odměnu, že hroch přežil, dostal nový domeček s dvěma bazény a ještě kamarádku hrošici.

………….OPICE…………tak ta jim v ZOO porodila nečekaně mládě a nikdo vůbec netušil, že je březí. Dostala proto jméno, které ve svahilštině znamená  “zázrak”.

Kdybychom jmenovali jakékoliv zvíře, asi bychom Marka nenachytali. Možná, že ví o všech zvířatech v ZOO, i když jich je přes 6 000. Jeho povídání bylo tak zajímavé, že se všichni  zapáleně hlásili se svým návrhem zvířete, až jsme museli to krásné povídání ukončit, jinak bychom se nedostali k tomu nejdůležitějšímu, dárku pro Ohradní.

Tím překvapením je LOS EVROPSKÝ! A je na chvíli “náš”!

Tedy, stali jsme se díky švédskému dni jeho adoptivními rodiči na celý 1 rok. No vážně! To je paráda!!

V ZOO Praha se prochází los Bernard, který je krásný a urostlý! Je to prostě fešák!!!!

A my se na něj můžeme jít kdykoliv podívat, protože jsme dostali volné vstupenky do ZOO. Naším finančním příspěvkem jsme přispěli na jeho stravu a péči o něj.

A také nám byl předán důležitý certifikát “Adopční listina”, kde je vše černé na bílém. Podívejte:-)

A aby o tom každý, kdo zavítá na Ohradní,  věděl, přibyla nám další nálepka na dveřích školy.

Jsme PYŠNÍ!!!!!

A moc děkujeme panu Marku Steigerovi, který si udělal čas ve svém nabitém programu a dorazil ze ZOO  k nám, na Ohradní, udělat všem radost!

A ZDE se můžete přímo podívat na stránky ZOO Praha a přečíst si o Bernardovi různé zajímavosti. A protože jsme ho chtěli mít alespoň symbolicky ve škole a nejen na fotce, máme ho alespoň plyšového:-)

Vítej Bernarde!!!

A nejen o Bernardovi si můžete přečíst na fb ZOO Praha ZDE.