Náš tým

221122_zs-ohradni_159

Mgr. Smažíková Eva

ředitelka školy

Učí český jazyk a literaturu.

Učitelkou chtěla být už od dětství. Práce ve škole pro ni znamená možnost skloubení všeho, co ji baví a co umí. S láskou se stará o to, aby bylo všem ve škole dobře a učili se s radostí.
Nejraději relaxuje u aranžování květin. Moc ráda cestuje po světě, přesto ji nejčastěji potkáte v jižních Čechách. Miluje Šumavu, sbírání borůvek a hub.
Někdy je pro své okolí až moc akční, ale klidně dokáže prolenošit i celý víkend. Šťastná se cítí být kdekoliv a kdykoliv, když je se svou rodinou.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.41.34

Mgr. et Mgr. Pelcová Jana

statutární zástupkyně, zástupkyně pro 1. st.

Učí český jazyk a literaturu.

Základní škola Ohradní je pro ni srdeční záležitostí, je s ní spjata doslova odmalička, sama byla její žákyní, o to víc jí záleží na tom, aby se zde všichni cítili dobře. Je spolehlivá, empatická, vždy připravena pomoci. Ráda čte, miluje slunce, vodu, dobré jídlo, cestování.
Těší se z maličkostí všedních dní. Nejšťastnější je tam, kde jsou její nejbližší.

Mgr. Běloušek Martin

od 1. 8. 2024 - zástupce pro 2. st., koordinátor IT

Učí informatiku, tělesnou výchovu.

221122_zs-ohradni_170

Mgr. Horák Milan

do 31. 7. 2024 - zástupce pro 2. st., vedení školního parlamentu 1. st., koordinátor IT, třídní učitel

Učí tělesnou výchovu, sportovní přípravu a fyziku.

Učitelem a trenérem se stal díky svým vzorům, ke kterým vzhlížel. V mládí ho učili, trénovali, vedli v Zálesáku. Vybavili ho vědomostmi, dovednostmi a hlavně nezapomenutelnými zážitky. Nyní se snaží stejné předávat svým žákům a sportovním svěřencům. I když je mu nejlépe v tělocvičně na basketbalovém tréninku, má moc rád přírodu, kde se dobíjí při aktivních činnostech – běhu, jízdě na kole, kanoistice, jízdě na lyžích i na snowboardu.
Pro své okolí bývá někdy nečitelný, působí přísně, ale pod drsnou slupkou má laskavé a veselé srdce.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.36.40

Mgr. Škvor David

zástupce pro inkluzi

Učí anglický jazyk,  předmět Speciálně pedagogické péče.

Učitelem se rozhodl stát během své tlumočnické práce pro základní školu, kde připravoval a organizoval výměnné pobyty pro žáky ze školy v ČR a ze školy z Colchesteru v UK. Práce ve školství ho naplňuje. Je spoluautorem knihy „Proč zlobím?“ Nejraději cestuje, jeho oblíbené destinace jsou Lake District v UK (oblast plná jezer a hor) a Španělsko, kde též pracoval jako delegát pro cestovní kancelář. Rád poznává nová místa se svou rodinou, která pro něj moc znamená. Největší relax zažívá při sportu: jízda na kole, plavání, florbal, volejbal.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.23.54

Mgr. Poc Michaela

zástupkyně pro rozvoj týmu, rozvojová garantka pro Čtenářství, členka týmu PŠÚ, třídní učitelka 9. B

Učí český jazyk a literaturu, hudební výchovu.

Svůj “dospělácký” život začala u zájezdové divadelní scény, kde strávila krásných 6 let. Pak se rozhodla jít učit a zjistila, že být učitelkou, je to, co ji naplňuje. Má ráda výzvy, vymýšlení nových způsobů výuky, adrenalin a lidi se smyslem pro humor, kterého má sama na rozdávání. Relaxuje u kvalitního českého filmu a zbožňuje českou hudbu. Ale nejšťastnější je, když může sama držet v ruce mikrofon. A co ráda nemá? Čekání na zastávkách MHD a koprovku. Její životní motto zní: ,,Život není o počtu nadechnutí, ale o počtu chvil, které Ti dech berou”.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.33.25

Mgr. Procházková Lenka, PhD.

zástupkyně pro metodické vedení týmu
Učí matematiku, španělský jazyk.
Tak dlouho si nemohla vybrat, jestli se chce věnovat matematice nebo jazykům, až začala učit obojí. Věnuje se také vzdělávání budoucích a začínajících učitelů, baví ji hledání nových cest, kudy někomu zprostředkovat radost z toho, že věci do sebe hezky zapadají – ať už v matematice nebo jinde. Miluje letní hory, jezdí na vodu a ráda ochutnává věci, které ještě nezná.
221122_zs-ohradni_234

Kufnerová Lenka

vedoucí vychovatelka ŠD

Je maminkou tří dětí a pyšnou babičkou dvou vnoučat. Od dětství toužila pracovat s dětmi a tento profesní sen se jí splnil. Práce s dětmi ji baví a velmi nabíjí. Ač je ve
znamení lva, mezi dětmi se cítí jako ryba ve vodě. Volný čas tráví se svou rodinou, kterou miluje, ráda pečuje o zahradu a domek za Prahou, věnuje se sportu a cestování. Je šťastná, že může být součástí skvělého týmu na Ohradní.

221122_zs-ohradni_250

PaedDr. Mgr. Borovičková Dagmar

školní psycholožka
Učí osobnostní a sociální výchovu.
Práce ve škole je pro ni ideální příležitost, jak skloubit oba vystudované obory- psychologii a speciální pedagogiku a dlouholetou praxi. Na její práci ji nejvíc těší pestrost, velmi praktické zaměření, přímý kontakt s dětmi, rodiči i učiteli a možnost rychle vidět výsledky svého počínání.
Je pořád v pohybu. Miluje hory- na lyžích, pěšky i na kole. Ve chvílích volna bývá nejčastěji na chalupě v Jizerkách, kde dobíjí energii v přírodě a péčí o svou zahradu.
Hodně času tráví také se svou rodinou a vnoučaty.
Snímek obrazovky 2023-10-09 v 17.19.30

Mgr. Klusová Jana

třídní učitelka 2. B, výchovná poradkyně pro 1. st., speciální pedagožka, metodická garantka pro skupinu 1. - 2. ročník

Učí 1. a 2. třídy.

Touha stát se učitelkou ji provázela od dětství. Nejoblíbenější hrou se tak stala právě hra na školu. Zpočátku si vystačila s virtuálními žáky, ale již ve druhé třídě prosila paní učitelku, zda by jí nemohla pomáhat opravovat. A i když ji osud na čas zavál k jiné profesi, učitelství nakonec zvítězilo. Začínala na 2. stupni, ale při suplování u malých dětí zjistila, že to je to pravé. Miluje práci s prvňáčky, kteří v září často nastupují jako nepopsané listy papíru a na konci krásně čtou, píší, počítají, jsou samostatnější. Volný čas tráví aktivně, i když občasné nicnedělání je také fajn. S rodinou ráda cestuje, jezdí na kole a v zimě pravidelně vyráží na lyže.

221122_zs-ohradni_221

Bc. Heroutová Lucie, DiS.

pedagogická administrátorka

Do školství ji přivedlo nadšení pro práci s lidmi. V mládí se podílela na vedení dětského turistického oddílu a holdovala sborovému zpěvu. Na ZŠ Ohradní se stará především o organizační záležitosti a hladký chod části administrativních procesů, baví ji usnadňovat život kolegům. Ráda uplatňuje svoji kreativitu, která se v její osobnosti trochu nečekaně protíná s analytickým a technickým uvažováním. Obdivuje přírodu, láká ji putování a poznávání nového. O víkendech se někdy vzdaluje z města a podniká malá dobrodružství se svou 5letou dcerou a manželem fotografem.