Náš tým

221122_zs-ohradni_159

Mgr. Smažíková Eva

Ředitelka školy

učí český jazyk, hudební výchovu

Učitelkou chtěla být už od dětství. Práce ve škole pro ni znamená možnost skloubení všeho, co ji baví a co umí. S láskou se stará o to, aby bylo všem ve škole dobře a učili se s radostí.
Nejraději relaxuje u aranžování květin. Moc ráda cestuje po světě, přesto ji nejčastěji potkáte v jižních Čechách. Miluje Šumavu, sbírání borůvek a hub.
Někdy je pro své okolí až moc akční, ale klidně dokáže prolenošit i celý víkend. Šťastná se cítí být kdekoliv a kdykoliv, když je se svou rodinou.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.41.34

Mgr. et Mgr. Pelcová Jana

Statutární zástupkyně, zástupkyně pro 1. st.

Učí český jazyk, německý jazyk

Základní škola Ohradní je pro ni srdeční záležitostí, je s ní spjata doslova odmalička, sama byla její žákyní, o to víc jí záleží na tom, aby se zde všichni cítili dobře. Je spolehlivá, empatická, vždy připravena pomoci. Ráda čte, miluje slunce, vodu, dobré jídlo, cestování.
Těší se z maličkostí všedních dní. Nejšťastnější je tam, kde jsou její nejbližší.

221122_zs-ohradni_170

Mgr. Horák Milan

Zástupce pro 2. st., vedení školního parlamentu 1. st., koordinátor IT, třídní učitel

učí tělesnou výchovu, sportovní přípravu a fyziku.

Učitelem a trenérem se stal díky svým vzorům, ke kterým vzhlížel. V mládí ho učili, trénovali, vedli v Zálesáku. Vybavili ho vědomostmi, dovednostmi a hlavně nezapomenutelnými zážitky. Nyní se snaží stejné předávat svým žákům a sportovním svěřencům. I když je mu nejlépe v tělocvičně na basketbalovém tréninku, má moc rád přírodu, kde se dobíjí při aktivních činnostech – běhu, jízdě na kole, kanoistice, jízdě na lyžích i na snowboardu.
Pro své okolí bývá někdy nečitelný, působí přísně, ale pod drsnou slupkou má laskavé a veselé srdce.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.36.40

Mgr. Škvor David

Zástupce pro inkluzi

Učí anglický jazyk a předmět spec. pedagogické péče

Učitelem se rozhodl stát během své tlumočnické práce pro základní školu, kde připravoval a organizoval výměnné pobyty pro žáky ze školy v ČR a ze školy z Colchesteru v UK. Práce ve školství ho naplňuje. Je spoluautorem knihy „Proč zlobím?“ Nejraději cestuje, jeho oblíbené destinace jsou Lake District v UK (oblast plná jezer a hor) a Španělsko, kde též pracoval jako delegát pro cestovní kancelář. Rád poznává nová místa se svou rodinou, která pro něj moc znamená. Největší relax zažívá při sportu: jízda na kole, plavání, florbal, volejbal.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.23.54

Mgr. Poc Michaela

Zástupkyně pro metodické vedení týmu, rozvojový garant pro čtenářství, metodický garant pro český jazyk a literaturu, třídní učitel

Svůj “dospělácký” život začala u zájezdové divadelní scény, kde strávila krásných 6 let. Pak se rozhodla jít učit a zjistila, že být učitelkou, je to, co ji naplňuje. Má ráda výzvy, vymýšlení nových způsobů výuky, adrenalin a lidi se smyslem pro humor, kterého má sama na rozdávání. Relaxuje u kvalitního českého filmu a zbožňuje českou hudbu. Ale nejšťastnější je, když může sama držet v ruce mikrofon. A co ráda nemá? Čekání na zastávkách MHD a koprovku. Její životní motto zní: ,,Život není o počtu nadechnutí, ale o počtu chvil, které Ti dech berou”.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.33.25

Mgr. Procházková Lenka, PhD.

zástupkyně pro pedagogický proces
Tak dlouho si nemohla vybrat, jestli se chce věnovat matematice nebo jazykům, až začala učit obojí. Věnuje se také vzdělávání budoucích a začínajících učitelů, baví ji hledání nových cest, kudy někomu zprostředkovat radost z toho, že věci do sebe hezky zapadají – ať už v matematice nebo jinde. Miluje letní hory, jezdí na vodu a ráda ochutnává věci, které ještě nezná.
221122_zs-ohradni_234

Kufnerová Lenka

Vedoucí ŠD

Je maminkou tří dětí a pyšnou babičkou dvou vnoučat. Od dětství toužila pracovat s dětmi a tento profesní sen se jí splnil. Práce s dětmi ji baví a velmi nabíjí. Ač je ve
znamení lva, mezi dětmi se cítí jako ryba ve vodě. Volný čas tráví se svou rodinou, kterou miluje, ráda pečuje o zahradu a domek za Prahou, věnuje se sportu a cestování. Je šťastná, že může být součástí skvělého týmu na Ohradní.

221122_zs-ohradni_250

PaedDr. Mgr. Borovičková Dagmar

Školní psycholožka
Práce ve škole je pro ni ideální příležitost, jak skloubit oba vystudované obory- psychologii a speciální pedagogiku a dlouholetou praxi. Na její práci ji nejvíc těší pestrost, velmi praktické zaměření, přímý kontakt s dětmi, rodiči i učiteli a možnost rychle vidět výsledky svého počínání.
Je pořád v pohybu. Miluje hory- na lyžích, pěšky i na kole. Ve chvílích volna bývá nejčastěji na chalupě v Jizerkách, kde dobíjí energii v přírodě a péčí o svou zahradu.
Hodně času tráví také se svou rodinou a vnoučaty.
Snímek obrazovky 2023-10-09 v 17.19.30

Mgr. Klusová Jana

Třídní učitelka, výchovný poradce pro 1. st., speciální pedagog, metodický garant 1. - 2. ročník

učí 1. a 2. třídy

Touha stát se učitelkou ji provázela od dětství. Nejoblíbenější hrou se tak stala právě hra na školu. Zpočátku si vystačila s virtuálními žáky, ale již ve druhé třídě prosila paní učitelku, zda by jí nemohla pomáhat opravovat. A i když ji osud na čas zavál k jiné profesi, učitelství nakonec zvítězilo. Začínala na 2. stupni, ale při suplování u malých dětí zjistila, že to je to pravé. Miluje práci s prvňáčky, kteří v září často nastupují jako nepopsané listy papíru a na konci krásně čtou, píší, počítají, jsou samostatnější. Volný čas tráví aktivně, i když občasné
nicnedělání je také fajn. S rodinou ráda cestuje, jezdí na kole a v zimě pravidelně vyráží na lyže.

Snímek obrazovky 2023-09-25 v 22.18.09

Trojan David

Netřídní učitel, metodik prevence
221122_zs-ohradni_221

Bc. Heroutová Lucie, DiS.

Pedagogický administrátor

Do školství ji přivedlo nadšení pro práci s lidmi. V mládí se podílela na vedení dětského turistického oddílu a holdovala sborovému zpěvu. Na ZŠ Ohradní se stará především o organizační záležitosti a hladký chod části administrativních procesů, baví ji usnadňovat život kolegům. Ráda uplatňuje svoji kreativitu, která se v její osobnosti trochu nečekaně protíná s analytickým a technickým uvažováním. Obdivuje přírodu, láká ji putování a poznávání nového. O víkendech se někdy vzdaluje z města a podniká malá dobrodružství se svou 5letou dcerou a manželem fotografem.