Ohrazená věda

machová_e ve střední velikosti

Mgr. Machová Edita

tel.: 261 109 549

Projektový den s názvem “Ohrazená věda” je připraven pro všechny žáky 2. stupně a je zaměřen na badatelské úkoly z přírodních věd (chemie, přírodopis, fyzika).

Cíl:

• koncipovat úlohy tak, abychom ověřili dopad výuky přírodovědných předmětů na žáky, jelikož se soustředíme jako škola intenzivně na badatelskostí.

Termíny:

• 26. 4. 2024
  • 5. 5. 2023

Jak projektový den probíhá:

• v rámci celého dopoledne,
  • náhodně nalosované skupinky žáků napříč ročníky tak, aby v každé skupině byli žáci z každého ročníku druhého stupně,
  • 15 stanovišť s připravenými úkoly,
    • např. třídění kovového odpadu,
    • měření hustoty nepravidelného tělesa,
    • poznávání přírodnin hmatem apod..
  • každý úkol má vypracovaná přesná kritéria bodového hodnocení,
  • žáci na každém stanovišti získávají body zapisované do záznamového archu,
  • po skončení programů na stanovištích jsou sečteny body ze záznamových archů a dle získaných bodů žáci obdrží hodnotné věcné ceny.

Plánujeme:

Tento projektový den se chystáme zařadit do výuky pravidelně každý rok s tím, že úlohy budou vždy obměňovány a mezi úkoly bychom do budoucna rádi zařadili i úlohy z předmětů jako jsou například zeměpis či dějepis a některé úlohy by žáci mohli plnit v anglickém jazyce.