Školní divadlo

aubrechtová ve střední velikosti

MgA. Aubrechtová Mirakjan Alina

tel.: 261 109 542

Je skvělé, když má škola žáky a pedagogy, kteří (si) rádi hrají. A ještě lepší je, když všichni společně nazkoušejí autorskou divadelní hru, kterou pro více jak 180 žáků – herců – každoročně tvoří paní učitelky, které mají blízko k divadlu.

Jak vše probíhá?

Pronajmete si divadlo Na Fidlovačce. Pak začnete zkoušet ve volném čase před vyučováním , po vyučování. Zároveň začnete tvořit kostýmy, se kterými Vám pomáhají všichni, kteří mají chuť a kteří umějí šít. Mezitím tvoříte na VV kulisy, vybíráte tu správnou a poutavou hudbu, jezdíte nahrávat do nahrávacího studia písničky.

Vytvoříte a vyvěsíte poutavý plakát, připravíte 500 lístků, pozvete rodiče, prarodiče, kamarády. Vypíšete termín prodeje (mezitím se stále nacvičuje) a ladíte poslední úpravy kostýmů.

Absolvujete 2 secvičné zkoušky se všemi účinkujícími v tělocvičně školy, kde „slepujete“ dohromady celou hru.

Na Fidlovačce při generálce poprvé stojíte na divadelních prknech a čekáte, jak vše bude vypadat a jestli jste si opět nedali velké sousto, jako každý rok.

Den premiéry, herci oblečení a nalíčení, zákulisí plné nervozity a zároveň obrovského těšení se, hlediště naplněné k prasknutí….opona jde nahoru a …zlomte vaz!

Odehráno, nekonečně dlouhý potlesk po vydařené premiéře a zároveň derniéře, hrdost a nadšení rodičů, prarodičů, herců, pedagogů na jevišti i v hledišti. Má to smysl!

A jaké divadelní hry máme za sebou?

Na dně

• autorky: Alina Aubrechtová, Ilona Hrochová Jana Lálová, Alena Kolaříková